Уряд США готує щорічний звіт із питань піратства у світі

7 лютого, 2015

ustr.301.report

Міжнародний альянс інтелектуальної власності оприлюднив своє подання Торговому представнику США (The United States Trade Representative), яке є ключовим елементом підготовки щорічного Особливого звіту 301 із питань піратства у світі.

Хоча у поданні й відзначається, що Україні в минулому році було зовсім не до реформ в сфері інтелектуальної власності, та експерти черговий рік поспіль зберігають за країною статус “пріоритетної іноземної держави”. Не дивлячись на те, що такий статус дозволяє американському уряду застосовувати до країни найсуворіші торгівельні санкції, очевидно, що, з огляду на військову агресію з боку Росії, такий ризик залишиться тільки на папері.

Перелік претензій до України залишився практично незмінним з 2013 року. Експерти зазначають, що різке погіршення ситуації щодо захисту прав інтелектуальної власності відбулось саме в останні роки. Про величезні зловживання і вади державної політики уряду Азарова ми писали неоднозово.

Від нового українського уряду, на який Альянс покладає сподівання, очікується, що буде наведено лад із практикою правозастосування в питаннях боротьби з піратством: припиниться “експортне піратство”, тобто будуть закриті інтернет-портали, які є масовими порушниками авторських прав і працюють на іноземних користувачів; припиниться незаконна діяльність організацій колективного управління авторськими правами, які завдають шкоду законним правовласникам; в результаті кримінального переслідування припиниться діяльність організованих злочинних синдикатів, які збагачуються за рахунок різних форм масового піратства.

До переліку українських інтернет-ресурсів порушників потрапили: Ex.ua, extratorrent.cc, sumotorrent.sx, futubox, newalbumreleases.com, jams.to. Українські хостинги також розміщують на своїх серверах піратські портали: torrentbit.net, btloft.com, bitloft.org, torrentz.cd, torrentpond.com, btmon.com та torrentz.wf.

Міжнародний альянс інтелектуальної власності також відніс 7 країн до, так званого, “пріоритетного спостережного списку”, у який заносяться країни, державна політика щодо інтелектуальної власності у яких викликає найбільше занепокоєння. Ними визначено такі держави: В`єтнам, Індонезія, Індія, Китай, Росія, Тайланд, Чилі.

До списку інтернет порталів порушників в Росії потрапила соціальна мережа “Вконтакте”, яку назвали найбільшим розповсюджувачем піратської музики, фільмів та серіалів, соцмережа “Однокласники”, ряд великих торрент-трекерів, таких як rutracker.org, rutor.org, torrent-games.net, rapidator.net та ін.

Перелік “спостережного списку” скоротився з 25 позицій в попередньому році до 7-ми: Бразилія, Канада, Колумбія, Мексика, ОАЕ, Тайвань, Швейцарія.