Новозеландський суд перевіряє правомірність рейду на помістя Кіма Доткома

9 серпня, 2012

Новозеландські медіа оприлюднили оперативний відеозапис спеціального тактичного підрозділу поліції, який здійснював арешт Кіма Доткома – засновника й керівника мережевого сервісу Megaupload, який на початку року, разом із афілійованими потугами, був закритий через звинувачення американської феміди у піратстві і насенні збитків правовласникам в розмірі 500 млн. дол. США.

Новозеландський суд почав розгляд питання правомірності рейду на помістя Кіма Доткома, яке зафіксовано на відеозаписі, через виявлення фактів того, що на момент напіввійськових дій правоохоронців з допомогою американського Бюро Федеральних Розслідувань їм було вже відомо, що ордери на арешт та обшук були нечинними.

Адвокати засновника Megaupload також стверджують, що не було жодної необхідності в такому масованому рейді на помістя з використанням гелікоптерів, напівавтоматичної зброї і десятків залучених правоохоронців, з огляду на те, що сервери Megaupload були вилучені ще до рейду, тож Кім Дотком не мав можливості знищити докази в справі.

Розгляд питання екстрадиції Кіма Доткома до США запланований новозеландським судом на 2013 рік.