Німецький федеральний суд ухвалив рішення у справі Atari проти RapidShare

16 серпня, 2012

Німецький федеральний суд ухвалив рішення, яким файлозберігач може визнаватись відповідальним за розміщення інтернет-ланок, які вказують на матеріали на його серверах, що порушують авторські права.

В 2008 році компанія-розробник комп’ютерних ігор Atari подала позов проти RapidShare через виявлення неліцензійних копій відео гри Alone in the Dark на серверах файлозберігача. Компанія Atari вимагала від RapidShare запровадження системи фільтрування файлів, які завантажуються на сервери, щоб запобігти можливим новим порушенням їх прав на відео гру.

Вищий земельний суд Дюссельдорфу ухвалив рішення, яким визнав, що файлозберігач діє в рамках закону і дії, які вживаються RapidShare для недопущення порушень авторських прав є достатніми. Представники Atari не погодились з таким висновком суду і подали на апеляцію до федерального суду.

На думку апеляційного суду, файлозберігачі не повинні монітори файли, які завантажуються користувачами, але зобов’язані видаляти файли, що порушують авторські права, на вимогу правовласників після відповідного повідомлення з їх боку.

Втім, суд зазначив у рішенні, що окремі дії RapidShare таки сприяють порушенням авторських прав, і зобов’язав файлозберігача вжити усіх технічних і економічно обгрунтованих засобів для запобігання цим порушенням. Зокрема, файлозберігач повинен вжити додаткових заходів для запобігання появі інтернет-ланок до матеріалів, які порушують авторські права, на веб-сторінках третіх сторін.

Шукаючи баланс в зобов’язаннях, які суд поклав на файлозберігача, було також зауважено, що такі засоби не можуть перешкоджати функціонуванню бізнес-моделі ведення підприємницької діяльності RapidShare.

Через відсутність переконливих доводів як відповідача так і позивача стосовно ефктивності заходів, які вживаються для запобігання порушенням на момент розгляду справи, федеральний суд постановив повернути справу на повторний розгляд у Вищому земельному суді Дюссельдорфу.

В принципі, це рішення дозволяє RapidShare розраховувати на позитивне звершення процесу, оскільки протягом останнього часу компанією дійсно було вжито багато заходів для запобігання порушенням авторського права.