Перші результати дії закону “трьох попереджень” в Новій Зеландії

8 серпня, 2012

Новозеландська Федерація Проти Піратства (FACT) оприлюднила результати дослідження, в якому стверджується, що закон “трьох попереджень” (Skynet Act), який був ухвалений парламентом країни у вересні 2011 призвів до дворазового зменшення рівня порушень авторських прав у всемережжі пов’язаних із завантаженням фільмів та 18 відсоткового змешення користування файлообмінними мережами.

Положення Skynet Act до значної міри повторюють схожі закони у Франції, Іспанії, Великобританії, та США. За новозеландським законом правовласники можуть звертатись до надавачів інтернет послуг з вимогою застосовувати попередження до користувачів, які запідозрені в порушенні авторських прав. При цьому правовласники сплочують на користь надавачів інтернет послуг винагороду в розмірі 25 новозеландських дол. для покриття видатків пов’язаних з обробкою кожного такого попередження. Після третього попередження, порушники постають перед Трибуналом з питань інтелектуальної власності, який має право застосувати до порушника штраф в розмірі 15 тис. новозеландських дол.

Надавачі інтернет послуг щораз голосніше заявляють, що винагорода за їх послуги з адміністрування попереджень не покриває усіх видатків і вимагають підняти її до 104 дол. за обробку одного попередження.

Ряд спостерігачів піддали сумніву оприлюднені дані, звертаючи увагу, що піратськими потугами користується 41 відсоток новозеландців, в той час як середній показник по всьому світу 28 відсотків. Також невиправданим вважають те, що дослідження оминає питання того, чи вжиті заходи призвели до симетричного дворазового збільшення придбання легальних копій фільмів. Хоч відповідь тут, ймовірно, зовсім не на користь лобістів антипіратського закону.