Торгівельна угода між ЄС та Канадою може продовжити життя відхиленої АКТУ

18 липня, 2012

Нещодавно ми писали, що, не зважаючи на відхилення Антиконтрафактної Торгівельної Угоди, Єврокомісія намагається протягнути її основні положення у текст Всеосяжної Економічної Торгівельної Угоди, перемовини з приводу якої між ЄС та Канадою зараз наближаються до завершення.

Завдяки витоку інформації стало відомо, що ця нова двостороння угода міститиме цілий розділ присвячений питанням інтелектуальної власності, який майже слово в слово повторює положення АКТУ.

Серед іншого, сторони досягли згоди стосовно запровадження заходів кримінального правозастосування і співпраці в справах про злочини, які порушують інтелектуальну власність. Уряд Канади також наполягає на запровадженні суворих заходів із контролю цифрового поширення контенту, захищеного правами інтелектуальної власності, за зразком АКТУ.

Критики угоди наголошують, що, в світлі відхиленої АКТУ, Єврокомісія повинна винести питання інтелектуальної власності за межі торгівельної угоди з Канадою – так як це було зроблено у випадку нещодавно оголошених планів із укладення нової торгівельної угоди між ЄС та США, яка не міститиме положень присвячених інтелектуальній власності.