Корупційні інтереси стають на заваді надання послуг із доступу до всемережжя

23 липня, 2012

Інтернет Асоціація України звернулась до Кабінету Міністрів із вимогою ініціювати зміни до Закону України “Про телекомунікації” щодо заборони без рішення суду демонтувати телекомунікаційні мережі та телекомунікаційне обладнання.

Звернення продиктоване занепокоєнням через почастішання випадків демонтажу телекомунікаційного обладнання та знищення будинкових розподільчих мереж операторів та провайдерів телекомунікацій, які здійснюються представниками органів місцевої влади та комунальних підприємств під виглядом впорядкування відносин на ринку телекомунікацій з метою перерозподілу телекомунікаційного ринку.

Керуючись штучно створеними правовими підставами, органи місцевого самоврядування створюють перешкоди для укладання або подовження угод провайдерами та операторами телекомунікацій з представниками балансоутримувача або експлуатуючих підприємств на розміщення і обслуговування телекомобладнання та мереж з наступним їх демонтажем.

Сумнівні дії комунальних служб мають наслідком порушення прав громадян на вільний доступі до мережі Інтернет.

Відтак, Інтернет Асоціація України закликає кабмін виступити із законодавчою ініціативою щодо змін до Закону України “Про телекомунікації” та доручити Адміністрації Держспецзв’язку розробити Порядок демонтажу телекомунікаційних мереж. ІнАУ наполягає також на необхідності розроблення та затвердження єдиної методики розрахунку тарифів за розміщення обладнання будинкових розподільчих мереж на об’єктах житлового та нежитлового фонду.