Ерік Шмідт передбачив зникнення цензури в інтернеті протягом десять років

22 листопада, 2013

Ерік Шмідт передбачив зникнення цензури в інтернеті протягом десять років
21 ноября в 12:02
http://dt.ua/TECHNOLOGIES/erik-shmidt-peredbachiv-zniknennya-cenzuri-v-interneti-protyagom-desyat-rokiv-132295_.html
Система працює так: “Перше – вони намагаються заблокувати тебе; друге – вони хочуть дізнатися про тебе все; третє – ти перемагаєш”.
Эрик Шмидт
Оптиміст Ерік Шмідт з Google Inc
rigort.livejournal.com/57226.html
Голова ради директорів Google Inc Ерік Шмідт дав сміливий прогноз: цензура у світі може зникнути через десятиліття, а шифрування допоможе людям захиститися від урядового стеження.

У лекції, прочитаній в Університеті Джона Хопкінса, топ-менеджер найбільшої у світі пошукової інтернет-компанії припустив, що загальне підключення до інтернету та захист персональний даних призведуть до припинення цензури у Китаї та інших країнах світу, де обмежено свободу слова.

“Перше – вони намагаються заблокувати тебе; друге – вони хочуть дізнатися про тебе все; третє – ти перемагаєш. Я справді вважаю, що це так і працює… Я вірю, що у нас є реальний шанс усунути цензуру і можливість її виникнення за десятиліття”, – сказав Шмідт.

Шмідт вже давно виступає проти обмежень свободи слова і доступу в інтернет. На початку цього року він їздив до Північної Кореї – країни, відрізаної від решти світу, у спробі просунути свої ідеї.

“Зрозуміло, що у нас не вийшло. Але ми спробуємо знову. Назад нас не запросили”, – розповів Шмідт про приватну поїздку, обрання часу для якої пізніше розкритикував Держдепартамент США, тому що практично відразу після неї КНДР провела випробування ракети дальнього радіусу дії.

У себе вдома, у США, Google опинилася серед кількох компаній, втягнутих у розгляд з приводу пособництва урядовому шпигунству. У секретних документах, які було розкрито екс-співробітником американських спецслужб Едвардом Сноуденом, є припущення, що Агентство національної безпеки використовувало дані Google та інших компаній для більш оперативного збору інформації.

Шмідт, який займав також до 2011 року посаду виконавчого директора Google, сказав, що діяльність АНБ, якщо інформація підтвердиться, незаконна й обурлива.

Сам Google також недавно критикували за багаторічний збір даних. За матеріалами: Reuters