Чиновництво не спішить переходити на програмне забезпечення з відкритим кодом

30 березня, 2012

Не дивлячись на оголошену Кабміном мету перейти до 2015 року на програмне забезпечення національного виробника з відкритим кодом, яку проголошено в Державній цільовій науково-технічній програмі, затвердженій 30 листопада минулого року, державні органи і підприємства продовжують витрачати величезні кошти на власницьке програмне забезпечення.

На цьому тижні дочірня компанія “Нафтогазу” “Укртрансгаз” уклала угоду вартістю 51 мільйон гривень з компанією “Інформаційні комп’ютерні системи” на придбання 20 636 ліцензій строком на три роки на користування програмним забезпеченням фірми “Microsoft”.

Також на днях повідомлялось, що Дніпропетровська міська рада витратить з бюджету міста 342 тисячі гривень на створення електронних адрес для депутатів на базі домену dniprorada.gov.ua. За цю суму, серед іншого, планується придбати, встановити та налаштувати основний і резервний сервери для обслуговування електронної пошти і забезпечення інформаційного захисту. Фінансування усієї Програми інформатизації Дніпропетровської міської ради на 2010-2012 роки обійдеться скарбниці міста в 3 мільйони 45 тисяч 930 гривень.

Очевидно, якщо мова не йде про спеціалізовані програми, то вартість користування програмним забезпеченням з відкритим кодом в десятки разів зменшило б бюджетні видатки.

Раніше ми писали, що урядові установи США та місцеві органи влади переводять свою присутність в цифровому середовищі на публічні хмарні ресурси з метою зробити послуги більш приязними для користувачів та зменшити видатки на технічне забезпечення діяльності.