Нові системи винагороди для артистів

19 листопада, 2011

Єврокомісар з питань цифрового розвитку Нілі Кройс виступила з вкрай несподіваною промовою на форумі в Авіньйоні. На фоні нещодавнього підвищення терміну захисту авторських прав, яке було пролобійоване великими правовласниками через Єврокомісію, високопоставлений європолітик заявила, що поточний наголос виключно на правозастосуванні існуючої моделі авторського права не відповідає вимогам часу.

Пані Кройс висловила сумнів, що сучасна система захисту інтелектуальної власності може залишатись єдиним механізмом для досягнення цілей, заради яких вона існує. Єврокомісар підкреслила, що авторське право повинно захищати артистів, а не корпорації, адже сьогодні механізми авторського права не забезпечують належних економічних стимулів для артистів.

Наголошуючи, що творча галузь є джерелом економічного й соціального зростання, Нілі Кройс закликала шукати інші гнучкіші системи винагороди для артистів. В її баченні технології не повинні обмежувати, а, навпаки, створювати нові можливості для використання.

Експерти очікують, що можливо ця промова є провісником вітру змін в Брюсселі й започаткування широкої дискусії про майбутнє системи авторського права в ЄС.