Медіа індустрія незадоволена пошуковиком Google

6 лютого, 2012

Міжнародна Федерація Фонографічної Індустрії (IFPI) та Американська Асоціація Індустрії Звукозапису (RIAA) оприлюднили огляд виконання компанією Google раніше взятих зобов’язань запровадити більш жорсткі антипіратські заходи на своїх мережевих потугах.

Американські правовласники очікували від компанії суттєвих зусиль з фільтрування пошукових результатів, вжиття додаткових заходів з недопущення появи реклами, яка сприяє піратству, та більш уважного фільтрування контенту на платформах YouTube і Android app store.

Проте, за їх висновками Google робить недостатньо для виконання вимог Закону про Авторське Право в Цифровому Тисячолітті (Digital Millennium Copyright Act), незважаючи на значні суми (60 мільйонів доларів США) витрачені в минулому році на боротьбу зі зловживаннями та порушеннями умов користування платформи Google Ads.

В документі стверджується, що Google продовжує отримувати фінансову вигоду від порушень прав інтелектуальної власності третіми сторонами. На фоні доходів в розмірі 28 мільярдів доларів США, які Google отримав від реклами, правовласники вимагають значніших інвестицій у технологій й процеси, які запевнять більший контроль над легальністю контенту.

Серед іншого вимагається: збільшити денний ліміт вимог про видалення контенту; збільшити список термінів, що пов’язані з піратством, які відфільтровуються в результатах покуковика; жорсткіше контролювати зміст рекламних оголошень; змінити пошуковий алгоритм на користь легітимних розповсюджувачів контенту; зменшити тривалість процедури видалення піратського контенту.