Перелік мішеней кібер-атаки збільшується

1 лютого, 2012

Підсумовуючи результати сьогоднішньої кібер-атаки на іменки державних органів, ситуація наприкінці дня виглядає таким чином:

іменка МВС не працює;
іменка Президента України не працює;
іменка Служби Безпеки України не працює;
іменки Кабінету Міністрів і Верховної Ради працюють з перебоями і в дуже обмеженому режимі;
також не працює офіційна іменка Партії регіонів.

Існуюють побоювання, що наслідком цієї акції кібер-протесту стане ще більше “закручування гайок” для свободи слова в інтернеті.

В минулому році було декілька скандалів навколо “співбесід”, які проводили представники СБУ з українськими інтернет-блогерами. Найгучніший стосувався Олега Шинкаренка, який був викликаний до СБУ через допис у своєму інтернет щоденнику, у відповідь на що інтернет спільнота провела флешмоб під назвою “хочу на допит в СБУ”.

Як відомо на початку цього року президент підписав Закон №4157-VI “Про внесення змін до деяких законів України щодо структури і порядку обліку кадрів Служби безпеки України”, за яким в структурі СБУ створюється підрозділ контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки. Діяльність цього підрозділу напряму стосується всемережжя, серед іншого – відслідковування відгуків на сайтах та дописів у соцмережах. Доречно звернути увагу, що, за законом, начальник підрозділу контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки призначається на посаду за представленням голови СБУ і звільняється з посади Президентом.