Конфлікт з приводу інтелектуальної власності через розпад популярного рок-гурту

24 лютого, 2012

В українських засобах масової інформації з’явилась низка повідомлень про конфлікт, який має прямий стосунок до прав інтелектуальної власності, довкола розпаду рок-гурту “Гайдамаки”.

Отож, нещодавно вокаліст ватаги Олександр Ярмола припинив співпрацю з Володимиром Шерстюком, Іваном Леньо, Олександром Дем’яненко, Сергієм Борисенко та Сергієм Соловієм – музикантами, яких меломани знали, як учасників гурту, протягом останніх років, та постановив сформувати новий склад “Гайдамак”. З усіх неприємних подробиць, озвучених сторонами суперечки, можна зробити висновок, що причиною “розставання” стали різні уявлення про керування справами гурту та комерційне просування проекту.

“Колишні” музиканти, очікувано, висловили свої заперечення, в тому числі через прилюдну заяву, з приводу збереження за Олександром Ярмолою прав на використання назви “Гайдамаки”. Вони вважають, що реєстрація торгового знаку на ім’я вокаліста відбулась неправомірно. Відомо навіть про концерт, який вони відіграли під назвою “Гайдамаки”, без Олександра. Проте, вокаліст “Гайдамак” стверджує, що володіє усіма правами до назви, на підставі належних правовстановлюючих документів.

Окрім назви, іншим каменем спотикання є музичний репертуар ватаги. В згаданій заяві музиканти гурту стверджують, що Олександр Ярмола є автором лише частини текстів, а більшість музичного доробку була створена колективно.

Це не перший гучний розпад гурту в історії української музики. Очевидно, як і в попередніх випадках, можна було б уникнути багатьох взаємних обвинувачень й образ, належно врегулювавши відносини між учасниками колективу в правовому полі.

2 відгуки(ів) до “Конфлікт з приводу інтелектуальної власності через розпад популярного рок-гурту”

  1. Дмитро каже:

    Відносини між учасниками колективу Гайдамаки в правовому полі належно прописані. Всі права розписані в договорах та зареєстровані. Музиканти зараз хочуть маніпуляціями отримати більше та не звертають уваги на правове регулювання. Проблема в культурі.

  2. moderator каже:

    З повідомлень в пресі важко зробити висновок, що правові питання можна вважати вичерпаними. Очевидно, що існує конфлікт інтересів, який вимагає застосування правових інструментів для його вирішення. Розвиток подій, мабуть, дозволить переконатись чи, за результатами вирішення конфлікту, будуть дотримані законні права усіх авторів.