Список різдвяних побажань Голлівуду

12 серпня, 2008

Хвиля обурення прокотилась світом у відповідь на плани уряду США до кінця року укласти так званий «Договір проти торгівлі контрафактними товарами» з провідними країнами Заходу, серед них з Австралією, Канадою, Новою Зеландією, Японією та Великобританією.

З витоків інформації з міждержавних переговорів стало відомо, що договір виходить далеко за межі торгівлі контрафактними товарами і в прихованій формі суттєво змінює міжнародний режим захисту інтелектуальної власності.

Для прикладу, згідно з пропонованими умовами митники цих країн зможуть обшуковувати, вилучати, та знищувати матеріали, які порушують авторське право та засоби копіювання.

Таким чином під час проходження митного контролю догляду мали б піддаватися будь-які електронні пристрої від ноутбука до МП3 плеєра на предмет виявлення нелегальної музики, фільмів чи комп’ютерних програм.

В пресі цей міжнародний договір називають «списком різдвяних побажань Голлівуду», адже відомо, що він лобіюється потужними кіно- та музичними компаніями.